4. sastanak projektnih partnera

U okviru Erasmus+ KA202 projekta „Technical Innovations in Theory and Practice“ nastavnici Željka Tomrlin i Slavko Majstorović sudjelovali su na završnom međunarodnom sastanku projektnih partnera, koji je održan u češkom gradu Tremošnice 12. i 13. lipnja 2023. godine. Osim predstavnika Strukovne škole Đurđevac, sastanku su prisustvovali ravnatelji i članovi projektnih timova Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické, Třemošnice, kao domaćina sastanka, Spojene škole Detva iz Slovačke, kao nositelja projekta, te partnerskih organizacija 1. slovenský strojársky klaster Banská Bystrica iz Slovačke, Střední škola a Základní škola Oselce iz Češke i obrazovne ustanove Internationaler Bund – IB Mitte gGmbH Jena iz Njemačke.

Glavna tema sastanka bila je analiza i evaluacija provedenih projektnih mobilnosti te intelektualnih rezultata projekta koji obuhvaćaju radne materijale za provedbu vježbi i praktične nastave iz područja elektrotehnike, računalstva, strojarstva i ekonomije. Tijekom prethodno odrađenih mobilnosti učenika i nastavnika testirani su izrađeni nastavni planovi i programi kao i nekoliko nastavnih pomagala koje su pripremili nastavnici svih partnerskih škola. Kroz raspravu tijekom sastanka sve partnerske ustanove zaključile su kako su projektnim aktivnostima uspješno detektirane potrebe regionalnih poslodavaca u svim uključenim državama te izrađeni vrlo kvalitetni i aktualni programi praktičnog osposobljavanja učenika kroz međunarodne mobilnosti, koji su popraćeni kompletnim nastavnim materijalima.

Završni sastanak projektnih partnera završio je posjetom Pragu, glavnom gradu Češke, te obilaskom tvrtki DAKO-CZ i Kovolis-Hedvikov u Tremošnicama.