4. sastanak projektnih partnera

Strukovna škola Đurđevac bila je domaćin četvrtog međunarodnog sastanka u okviru Erasmus+ KA202 projekta strateškog partnerstva „European Partnership in Vocational Education“. Sastanak je održan 2. i 3. prosinca 2019. a prisustvovalo mu je 25 ravnatelja, nastavnika i predstavnika gospodarskih subjekata iz Slovačke, Norveške, Španjolske, Češke, Mađarske i Rumunjske.

Glavne teme projekta su Europski kvalifikacijski okvir, usporedbe kvalifikacija unutar partnerskih zemalja i suradnja na izradi nastavnih materijala za kvalifikacije koje su profilom slične u više partnerskih ustanova. Osim zajedničkog rada na koordinaciji izrade projektnih rezultata, program projektnog sastanka uključivao je i posjete tvrtkama RASCO iz Kalinovca i Data Link iz Bjelovara, gdje su se sudionici iz inozemstva imali prilike upoznati s proizvodnim programom tvrtki, načinom provedbe strukovnog osposobljavanja njihovih zaposlenika i učenika na praksi, područjima suradnje sa Strukovnom školom Đurđevac te načinom implementacije inovacija u nastavni proces.

Ispred Strukovne škole Đurđevac u projektu su sudjelovali ravnatelj Darko Špoljar, projektni koordinator Branko Pleadin te nastavnici elektrotehničke struke Dejan Rakijašić i Slavko Majstorović.

Projektni sastanak je iskorišten i za uspostavu suradnje na budućim projektima strateških partnerstava i mobilnosti učenika i nastavnika Strukovne škole Đurđevac.