« Svibanj 2024 »

Centar kompetentnosti u Koprivničko-križevačkoj županiji

Centar kompetentnosti je projekt čiji je opći cilj povećanje relevantnosti strukovnog obrazovanja kroz poboljšanje uvjeta u (pod)sektoru elektrotehnike i računalstva strukovnog obrazovanja s ciljem postizanja veće zapošljivosti učenika.

Specifični cilj, odnosno svrha projekta je unaprjeđenje infrastrukture regionalnog centra kompetentnosti u strukovnom obrazovanju u Koprivničko-križevačkoj županiji u skladu s potrebama tržišta rada na regionalnoj razini te intenziviranje suradnje sa sličnim centrima u EU.

Projektom „Centar kompetentnosti u Koprivničko-križevačkoj županiji“ će se rekonstruirati, dograditi i opremiti postojeća zgrada Obrtničke škole Koprivnica

te zgrada partnerske ustanove Strukovne škole Đurđevac.

Prijavitelj projekta je Obrtnička škola Koprivnica dok su projektni partneri Koprivničko-križevačka županija i Strukovna škola Đurđevac.

Opći podaci o projektu:

- naziv projekta: Centar kompetentnosti u Koprivničko-križevačkoj županiji

- vrijednost projekta: 30.025.397,94 HRK

- nositelj projekta: Obrtnička škola Koprivnica

- partneri na projektu: Koprivničko-križevačka županija i Strukovna škola Đurđevac

- opći cilj projekta: Povećanje relevantnosti strukovnog obrazovanja u (pod)sektoru elektrotehnike i računalstva s ciljem postizanja veće zapošljivosti učenika.

- svrha projekta: Unaprijeđenje infrastrukture regionalnog centra kompetentnosti u strukovnom obrazovanju u skladu s potrebama tržišta rada

Poveznica na službenu stranicu Centra kompetentnosti Koprivničko-križevačke županije: https://www.cekom-kckzz.hr/hr/

Centar kompetentnosti Koprivničko-križevačke županije - vijesti
Održan radni sastanak projektnog tima projekta „Centar kompetentnosti u Koprivničko-križevačkoj županiji“
Autor: Darko Špoljar, 16. 4. 2021.

U utorak 13. travnja 2021. godine u konferencijskoj dvorani Koprivničko-križevačke županije održan je radni sastanak projektnog tima projekta „Centar kompetentnosti u Koprivničko-križevačkoj županiji“.

Tema sastanka bila je Aktivnost rekonstrukcije i dogradnje Centra kompetentnosti, odnosno rekonstrukcija i dogradnja Obrtničke škole Koprivnica i partnerske ustanove Strukovne škole Đurđevac.

Na samom početku sastanka voditelj projekta Darko Masnec prisutne je obavijestio da je u tijeku pregled pristiglih ponuda za radove, te da se očekuje odabir izvođača spomenutih radova do kraja sljedećeg tjedna. Krajem mjeseca travnja očekuje se i potpisivanje ugovora o izvođenju radova, a u međuvremenu će se provesti i postupak nabave za uslugu stručnog nadzora. Postupkom javne nabave koji je objavljen 1. ožujka 2021. procijenjena vrijednost radova bila je 22.500.000,00 kuna, a otvaranje ponuda održano je 22. ožujka 2021. godine.

Na sastanku tima također je dogovoreno da će se paralelno sa izvođenjem radova provoditi javna nabava za nabavu sofisticirane opreme za opremanje praktikuma, laboratorija i učiona Centra kompetentnosti.

Preuzeto sa web stranice Obrtničke škole Koprivnica.

„Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj“

„Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Strukovne škole Đurđevac“