« Svibanj 2024 »

Radionica izrade nakita Andreje Živko
Autor: Jasmina Šostarec, 2. 10. 2018.

Tjedan cjeloživotnog učenja službeno je počeo danas. Iako smo ga u našoj školi obilježili nešto ranije zbog gosta predavača iz inozemstva i dalje smo nastavili u istom tonu.
Danas smo bili gošće u Gradskoj knjižnici Đurđevac koja je za srednjoškolce organizirala radionicu izrade ogrlica. Radionicu je vodila svima nam poznata đurđevačka umjetnica Andreja Živko (tko ju ne zna, neka gugla ).
Pohvaljujemo grupu 'Mladih knjižničara' na sudjelovanju, a vama ostalima neka budu primjer i poticaj za nešto slično u budućnosti!
Fotogaleriju možete vidjeti na Facebooku. smiley

Učenici su najprije od kartona izrezali željene oblike, a zatim ih oslikavali akrilnim bojama koristeći se vlastitim motivima.
Možemo reći da su učenici bili jako uspješni u oslikavanju, a neki svakako mogu razmisliti žele li se time baviti u budućnosti. 😎
Naime, tjedan cjeloživotnog učenja je nacionalna obrazovna kampanja kojoj je cilj podizanje svijesti o važnosti učenja i obrazovanja.
Kroz brojne aktivnosti u sklopu Tjedna građane se motivira da se uključe u neki oblik učenja, pri čemu je važno istaknuti da učenje ne treba shvatiti isključivo kao formalno školovanje i da je ono korisno u svim životnim razdobljima.