« Svibanj 2024 »

Učenje i zabava u Zagrebu
Autor: Jasmina Šostarec, 17. 5. 2018.

Učenici 3.b i 2.b razreda su zajedno s profesorom Bernardom Duganom i profesoricom Marinom Pejić posjetili Hrvatsku radioteleviziju.

Sami posjet HRT-u bio je vrlo interesantan. Učenici su mogli vidjeti i doživjeti televizijsku scenu uživo i vidjeti kako to sve zapravo izgleda iza kamera. Prošli su kroz sve zgrade HRT-a i posjetili sve studije za snimanja. Imali su prilike vidjeti i razgovarati s poznatim licem Zoranom Vakulom, djelatnikom HRT-a koji također dolazi iz našeg podravskog kraja. Hrvatska radiotelevizija je najstarija hrvatska televizija koja i dan danas posluje, a s radom je počela davne 1956. godine, kada se prvi puta uživo prenosilo svečano otvorenje Zagrebačkog velesajma.

Učenici su dan upotpunili razgledavanjem i dobrim provodom. Uputili su se u Arena centar kako bi pogledali novo izdanje filma Taxi 5 u 4D izdanju. Bio je to vrlo uzbudljiv trenutak zbog 4D efekata koji su učenicima pružali potpunu uživljenost u film.

Kako se dan približavao kraju, posljednja lokacija bila je Muzej iluzija. Ovaj muzej je tip muzeja koji od nemogućeg stvara moguće. Nekoliko prostorija u kojima svijet izgleda sasvim drugačije učenici su iskoristili za fotografiranje, isprobavali su razne slagalice za koje treba potpuna koncentracija. Sve u svemu bio je to jedan prekrasan dan pun druženja i zabave.

A da ovo sve nije bila jedna velika iluzija, uvjerite se sami i pogledajte fotografije koje su snimili tijekom odlično provedenog dana u Zagrebu.