Ponovno županijski prvaci – đurđevački tehničari za računalstvo prvi u informatici u svim kategorijama!
Autor: Darko Špoljar, 4. 3. 2024.

Dana 01. ožujka 2024. godine u prostorima Osnovne škola Đurđevac održano je županijsko natjecanje iz informatike. Strukovna škola Đurđevac ove je godine imala čak sedam predstavnika, koji su nakon izvrsnih rezultata na školskom natjecanju pozvani na županijsku razinu natjecanja.

Strukovnu školu Đurđevac predstavljali su sljedeći učenici:

Sebastijan Hontić, učenik 2.b razreda, smjer Tehničar za računalstvo

Patrik Novogradec, učenik 2.b razreda, smjer Tehničar za računalstvo

Edi Kovačić, učenik 3.b razreda, smjer Tehničar za računalstvo

Filip Tkalčec, učenik 3.b razreda, smjer Tehničar za računalstvo

Borna Bojkić, učenik 4.b razreda, smjer Tehničar za računalstvo

Matija Grgičin, učenik 4.b razreda, smjer Tehničar za računalstvo

Antonio Kolar, učenik 4.b razreda, smjer Tehničar za računalstvo

U kategoriji primjena algoritama (1. i 2. razred) učenici su ostvarili slijedeće rezultate:

Patrik Novogradec – 1. mjesto

Sebastijan Hontić – 2. mjesto

U kategoriji primjena algoritama (3. i 4. razred) učenici Edi Kovačić i Filip Tkalčec su zbog jednakog broja bodova podijelili prvo mjesto sa svojim konkurentima iz Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica i Obrtničke škole Koprivnica.

U kategoriji osnove informatike (od 1. do 4. razreda) učenici su ostvarili slijedeće rezultate:

Patrik Novogradec – 1. mjesto

Matija Grgičin – 2. mjesto

U kategoriji razvoj softvera (od 1. do 4. razreda) učenici su ostvarili slijedeće rezultate:

Borna Bojkić – 1. mjesto

Antonio Kolar – 2. mjesto

Patrik Novogradec – 3. mjesto

Učenike koji su se natjecali pripremao je njihov mentor, profesor Tihomir Robotić, a softverski rad učenika Patrika Novogradeca, zajednički su mentorirali profesori Tihomir Robotić i Dejan Rakijašić.

Ovi su rezultati dokaz kvalitete i iznimnog rada naših učenika, profesionalnog mentroriranja od strane nastavnika te besprijekornih uvjeta za učenje i rad koje Strukovna škola Đurđevac omogućuje svojim učenicima i djelatnicima. Naši su tehničari za računalstvo ponovno dokazali da je Strukovna škola Đurđevac mjesto gdje se odvija kvalitetna nastava.