Projekt Stazom medenjaka
Autor: Darko Špoljar, 17. 2. 2024.

Strukovna škola Đurđevac nositelj je projekta „Stazom medenjaka“ u sklopu promocije i jačanja kompetencija strukovnih i umjetničkih zanimanja za turizam. Partner projekta je Obrtnička škola iz Koprivnice, a pridruženi partneri su Stari grad d.o.o. i Turistička zajednica grada Đurđevca.

Od ukupno pet radionica u sklopu projekta, 15. veljače 2024. godine, održana je prva radionica pod nazivom „Stazom medenjaka“. Projekt je u potpunosti financiran od Ministarstva turizma i sporta. Glavna namirnica projekta bio je med čijom se nabavkom promiču proizvođači meda s ovog područja, a zvijezda projekta je medenjak „ Picokač“ izrađen pomoću 3D modlica u obliku deva i pijetla. Ovim projektom potiče se učenike na upis ugostiteljskih zanimanja kroz povezivanje STEAM područja. Na prvoj radionici sudjelovali su učenici iz osnovnih škola Molve, Ferdinandovca, Rasinje, OŠ braće Radić iz Koprivnice, Sokolovca i Virja.

Sudjelovali su učenici naše škole, zanimanja konobar i mehatroničar koji su izradili kalup za medenjak na 3D printeru. Uskoro će imati i svoju web stranicu koju će izraditi učenici zanimanja web dizajner na kojoj će se nalaziti recepti sa slikama.