Mjesec hrvatske knjige
Autor: Jasmina Šostarec, 16. 11. 2020.

Svake godine, od 15. listopada do 15. studenog, obilježavamo Mjesec hrvatske knjige. To je najveća manifestacija u Hrvatskoj posvećena knjizi, knjižničarstvu i knjižarstvu.

Svake se godine u tom razdoblju u knjižnicama diljem Hrvatske organiziraju razne izložbe, susreti s piscima i projekti, a sve s ciljem približavanja knjige korisnicima.

U našoj školi su se ove godine učenici i nastavnici odazvali i na svoj način obilježili Mjesec hrvatske knjige. Vođeni motom 'Razlistaj se!' povezali su književnost i prirodu.

Najprije vas častimo književnom šetnjom prirodom, učenika 4.a razreda.

Marin Hodić je fotoapratom spojio motive iz prirode i stihove poznatih pjesnika stvarajući sinergiju dviju ljepota - pisane riječi i prirode.

„Književna šetnja prirodom“ počinje linkom na ponuđene tematske riječi otkrivajući bliskost umjetnosti i prirode.

Uživajte! smiley

Žuto

Ponoć

Žito

Sreća

Predvečerje

Pravica

Noć u prirodi

Cuzek

Učenice 4.c razreda, Rebeka Vidić i Tea Jurić, izradile su 'knjigu' stihova i misli poznatih književnika o prirodi.

U realizaciji ovih projekata u 4.a i 4.c razredu, učenici su surađivali s nastavnicom hrvatskog jezika Željkom Zobunđijom.

Učenici 2.i razreda i razrednica Maja Rumenjak su snimili fotografiju u čijem je središtu knjiga i cvijeće, knjižničarka je na vratima knjižnice izložila drvo pjesama na kojemu možete pronaći stihove naših i stranih pjesnika koji koriste motive iz prirode kao inspiraciju za izražavanje svojih osjećaja i stanja duha.