« Svibanj 2024 »

OBAVIJEST – UPISI U 1. RAZRED ŠKOLSKE GODINE 2020./2021.
Autor: Darko Špoljar, 10. 7. 2020.

Nakon završetka prijava obrazovnih programa,

8. srpnja 2020. do 22. srpnja 2020.

u osnovne škole potrebno je u periodu:

od 22. srpnja 2020. do 24. srpnja 2020.

na način koji je dogovoren, dostaviti prijavnicu kojom se potvrđuju prijavljeni programi i njihov redoslijed.

Kandidati s izravnim upisom nemaju ovu obvezu.

Kandidati koje je aktivirala Strukovna škola Đurđevac ili neka druga srednja škola, te će tako ostvariti pravo ponovnog izbora zanimanja i ponovnog upisa u prvi razred donose prijavnice u školu koja ih je aktivirala.

Konačne ljestvica poretka bit će objavljene 25. srpnja 2020. u 12:00 sati.

Kandidat svoj upis potvrđuje vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na upisnici dostupnoj na mrežnoj stranici NISpuSŠ-a (www.upisi.hr), nakon objave konačnih ljestvica poretka, a koju je dužan dostaviti u srednju školu u kojoj je ostvario pravo upisa u periodu

od 27. srpnja 2020. do 31. srpnja 2020.

Ako kandidat zbog opravdanih razloga nije u mogućnosti u propisanim rokovima dostaviti potpisanu upisnicu za upis u I. razred, dužan ju je dostaviti njegov roditelj/skrbnik. Roditelj/skrbnik može donijeti upisnicu osobno u Strukovnu školu Đurđevac ili je dostaviti elektroničkim putem (skeniranu ili slikanu) na e-mail adresu ustanove:

darko.spoljar1@skole.hr

ili

ured@ss-strukovna-djurdjevac.skole.hr

Upisnicu elektroničkim putem može poslati samo roditelj/skrbnik, a u e-poruci dužan je dostaviti i svoj osobni kontakt (broj telefona, broj mobitela) kako bi ga škola mogla kontaktirati.

Kandidati koji su ostvarili pravo na upis u programe obrazovanja za koje je potrebna potvrda liječnika školske medicine ili liječnička svjedodžba medicine rada, odnosno potvrda obiteljskog liječnika, dužni su u istom periodu kao i upisnicu u Strukovnu školu Đurđevac dostaviti ove dokumente osobno ili elektroničkim putem (skenirane ili slikane) na e-adresu školske ustanove.

Dokumente elektroničkim putem može poslati samo roditelj/skrbnik, a u e-poruci dužan je dostaviti i svoj osobni kontakt (broj telefona, broj mobitela) kako bi ga škola mogla kontaktirati.

Dokumente, liječničku svjedodžbu medicine rada i ugovor o naukovanju ukoliko je učenik neće imati u tjednu upisa, moguće je dostaviti i do kraja 1. polugodišta 1. razreda. Ukoliko se na upis ne dostavi liječnička svjedodžba medicine rada umjesto nje potrebno je dostaviti potvrdu obiteljskog liječnika.

Dokumentacija za upis dostavlja se u Strukovnu školu Đurđevac ili na mail adresu objavljenu u tekstu gore od 27. 07. 2020. do 31. 07. 2020.

Učenici koji se upisuju u zanimanja po tzv. JMO sustavu (u Strukovnoj školi Đurđevac: strojobravar, instalater grijanja i klimatizacije, automehatroničar, frizer, kozmetičar, pediker, kuhar, konobar, stolar) dužni su pri upisu ili najkasnije do kraja prvog polugodišta prvog razreda, dostaviti školi liječničku svjedodžbu medicine rada i sklopljen ugovor o naukovanju.

Informacija vezana uz Ugovore o naukovanju: S obzirom na to da je u procesu donošenje novoga Pravilnika o minimalnim uvjetima za ugovore o naukovanju, za koji je zaduženo ministarstvo nadležno za obrt, krajem kolovoza i početkom rujna bit će dostupni novi obrasci ugovora o naukovanju koji će se moći unositi u aplikaciju e-Naukovanje.

S tim u vezi, obaviještavamo da će ugovori o naukovanju biti dostupni za kupovinu nakon stupanja na snagu Pravilnika o minimalnim uvjetima za ugovore o naukovanju te da će ih učenici moći dostaviti školi najkasnije do kraja prvog polugodišta I. razreda. Najbolje je pričekati s potpisivanjem ugovora o naukovanju dok to bude moguće.

Tabelarni prikaz dokumentacije potrebne za upis po zanimanjima:

Zanimanje

Vozač/ica motornog vozila

Pomoćni/na kuhar/ica i slastičar/ka

DA

Upisnicu je moguće ispisati u školi prilikom dolaska u Školu.

Radno vrijeme za zaprimanje dokumentacije u Strukovnoj školi Đurđevac:

27. srpnja 2020.            Ponedjeljak                    8:00 do 14:00

28. srpnja 2020.            Utorak                             8:00 do 14:00