U OKVIRU PROVEDBE PROJEKTA „ŽELIM BITI MAJSTOR“ ODRŽAN CIKLUS RADIONICA ZA NEZAPOSLENE OSOBE
Autor: Darko Špoljar, 2. 6. 2020.

U periodu od 30. rujna do 03. listopada 2019. godine u okviru provedbe projekta „Želim biti majstor“ PORA Regionalna razvojna agencija Koprivničko-križevačke županije je u suradnji s Obrtničkim učilištem POUKA održala ciklus radionica za nezaposlene osobe.

Dvije radionice su održane u prostorijama CISOK-a u Koprivnici, dok je jedna održana u Križevcima u prostorijama HZZ-Područnog ureda Križevci.

Na ovim prezentacijama sudjelovalo je preko 20-ak nezaposlenih osoba s područja Koprivničko-križevačke županije.

Cilj ovih radionica bio je nezaposlenim osobama predstaviti programe osposobljavanja koje im nudi Obrtničko učilište POUKA te ih upoznati s pravno-organizacijskim oblicima poduzetništva, koje je predstavila PORA Regionalna razvojna agencija Koprivničko-križevačke županije kako bi se što prije zaposlili kod drugih poslodavaca ili pokrenuli vlastiti posao.

Projekt „Želim biti majstor“ odobren je za financiranje u okviru otvorenog poziva „Lokalne inicijative za zapošljavanje – faza III“ iz Europskog socijalnog fonda, a njegova vrijednost iznosi 696.846,75 kuna.

Cilj projekta je doprinijeti zapošljivosti nezaposlenih osoba i učenika na tržištu rada Koprivničko-križevačke županije. Specifični cilj je poboljšati učinkovitost provedbe Strategije razvoja ljudskih potencijala Koprivničko-križevačke županije povećanjem motivacije nezaposlenih osoba i učenika za upise u programe obrazovanja za deficitarna obrtnička zanimanja te povećanjem interesa za cjeloživotnim učenjem.

Vodeći partner je HOK Obrtnička komora Koprivničko-križevačke županije, dok su projektni partneri PORA Regionalna razvojna agencija Koprivničko-križevačke županije, Obrtničko učilište POUKA, Obrtnička škola Koprivnica, Srednja škola „Ivan Seljanec“ Križevci i Strukovna škola Đurđevac.