POČETNA KONFERENCIJA PROJEKTA „ŽELIM BITI MAJSTOR“
Autor: Darko Špoljar, 2. 6. 2020.

U srijedu, 6. lipnja 2018. godine u prostorima Srednje škole „Ivan Seljanec“ Križevci održana je početna konferencija projekta „Želim biti majstor“. Projekt je prijavljen na otvoreni Poziv na dostavu projektnih prijedloga „Lokalne inicijative za poticanje zapošljavanja – faza III“ te je u potpunosti financiran sredstvima Europskog socijalnog fonda. Vrijednost projekta je gotovo 700.000,00 kuna.

Konferenciji su prisustvovali zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije Ratimir Ljubić, predsjednica HOK Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije Irena Kovačić, tajnik HOK Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije Božo Barać, viša stručna savjetnica Ministarstva rada i mirovinskog sustava Mihaela Felker, predstavnica Hrvatske obrtničke komore Nevena Kurteš, v.d. predstojnica Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Područnog ureda Križevci Vesna Kuterovac sa suradnicima, ravnateljica Srednje škole „Ivan Seljanec“ Križevci Gordana Juran-Ratković, ravnatelj Obrtničke škole Koprivnica Zlatko Martić, ravnatelj Strukovne škole Đurđevac Darko Špoljar, kao i ravnateljica Obrtničkog učilišta POUKA Jasmina Sinovec.

U uvodnom dijelu konferencije sve prisutne je pozdravio zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije Ratimir Ljubić koji je iskazao zadovoljstvo što se u Koprivničko-križevačkoj županiji provode projekti kojima se nastoji poticati učenike da upišu zanimanja koja su u skladu s potrebama tržišta rada. Predsjednica HOK Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije Irena Kovačić istaknula je da će se ovim projektom značajno doprinijeti promociji upisa učenika u deficitarna obrtnička zanimanja. U ime ravnatelja škola svim prisutnima obratila se ravnateljica Srednje škole „Ivan Seljanec“ Križevci Gordana Juran-Ratković rekavši kako je provedba projektnih aktivnosti već u tijeku te da će svi partneri zajednički raditi na uspješnoj provedbi projekta.

Na kraju konferencije ravnateljica Obrtničkog učilišta POUKA Jasmina Sinovec održala je prezentaciju te detaljnije predstavila projektne aktivnosti.

Opći cilj projekta je doprinijeti zapošljivosti nezaposlenih osoba i učenika na tržištu rada Koprivničko-križevačke županije. Glavne aktivnosti u projektu su motivacijske radionice za nezaposlene osobe, prezentacije deficitarnih obrtničkih zanimanja na Obrtničkom i gospodarskom sajmu u Križevcima te danima otvorenih vrata u 3 strukovne škole, prezentacije za učenike u 23 osnovne škole Koprivničko-križevačke županije, posjet učenika osnovnih škola i nezaposlenih osoba obrtničkim radionicama te radionice o cjeloživotnom učenju za učenike